piątek, maja 25, 2018 19

Galgorm Castle Ballymena

Z największą przyjemnością chciałam opowiedzieć Wam o Zamku Galgorm, który mieści się w moim mieście Ballymena. Właściciele i organizatorzy obiektu mają w ofercie mnóstwo ciekawych możliwości dla przedsiębiorców, artystów, ogrodników, graczy golfowych a także dla przyszłych małżonków. Tak, to z pewnością jest miejsce bardzo romantyczne, idealne, by zorganizować tutaj ślub i cieszyć się weselem jak z bajki... O tym, że miejsce z ciekawą historią jest niezwykłe już mówić nie muszę, wystarczy spojrzeć na zdjęcia zamku i całego obiektu, w tym Centrum golfowego, aby ocenić jego atrakcyjność.
Malownicze tereny i stary Zamek to sceneria nie do przebicia, a w dodatku położenie 30 minut drogi od stolicy Północnej Irlandii. Co najważniejsze - można to miejsce odwiedzić zupełnie za darmo, park, czy Centrum ogrodnicze wybudowane przy zabytkowej ścianie zamkowej, a nawet zagrać w golfa na terenie Galgorm Castle and Golf Club - obiekcie wraz z restauracją mieszczącą się w budynku Centrum golfowego. Wszystko to na ogromnym, zielonym terenie, gdzie znajduje się historyczny Zamek Galgorm jeden z piękniejszych Zamków tego regionu.
Mnogość atrakcji jest tak zróżnicowana, że jeden dzień nie wystarczy, aby tutaj wypocząć. Sam teren budowli zamkowych jest taki duży, że najlepiej przeznaczyć na spacer jeden dzień. Z kolei w dalszej części należałoby zagrać w golf, gdyż będąc tutaj nie można pominąć tej głównej atrakcji - prestiżowego pola golfowego, gdzie na co dzień uczęszczają znani golfiści, a uczą się tutaj od najmłodszych lat dzieci. Tak, to również nasze ulubione miejsce, gdzie gramy my, co prawda nie zawodowo, ale czysto sportowo. Tutaj właśnie usytuowany jest jeden z trzech najlepszych obiektów  golfowych w Irlandii Północnej.
Choć obiekty przyległe można odwiedzić, i zamek obejrzeć głównie z zewnątrz (co robimy chętnie przynajmniej raz w roku) to sam zamek Galgorm jest miejscem prywatnym, do którego bez umówionego spotkania wchodzić nie można. Nam co prawda to w niczym nie przeszkadza, bo żadnych większych uroczystości aktualnie nie przewidujemy, a na takie rzeczywiście warto byłoby zarezerwować ten efektowny lokal przy zabytkowym zamku (ceremonie ślubne i większe imprezy od 120 osób).
W ostatnich latach Zamek został  odnowiony i dobudowano w obiekcie część - Pawilon Kości Słoniowej. The Ivory Pavilion jest miejscem nie tylko zaślubin wraz z cateringiem, lecz także idealnym rozwiązaniem, ze specjalnym przygotowaniem na spotkania biznesowe, szkolenia i inne wydarzenia na salę miejską. 'Pawilon Kości Słoniowej mieści się w zabytkowych zamkowych murach zamku i jest wzbogacony o rosnącą liczbę obiektów rekreacyjnych i handlowych, w tym pole golfowe klasy mistrzowskiej, tętniące życiem centrum ogrodnicze, a obecnie nowoczesne Centrum Konferencyjno-Eventowe.'
'Położony na pięknym terenie o powierzchni 240 akrów, graniczącym z rzekami Maine i Braid, Galgorm Castle ma bogatą i tajemniczą przeszłość. Uważamy za zaszczyt i obowiązek chronić wyjątkowy charakter nieruchomości, wprowadzając nowe i ekscytujące przedsięwzięcia biznesowe na jej historyczne tereny, tworząc unikalne doświadczenie dla klienta, i odwiedzającego. Zbudowany na początku XVII wieku przez Sir Faithful Fortescue, zamek jest jednym z najważniejszych przykładów architektury jakobińskiej w Irlandii. Dziedziniec, na zachód od Zamku, został zbudowany w 1830 roku i zawiera oryginalne domki dla panów, stajnie i wozownie.' Ciekawie przedstawioną historię Zamku znajdziecie tutaj.
'W latach osiemdziesiątych dziedziniec został przywrócony do dawnej świetności. To było gigantyczne przedsięwzięcie, zważywszy na przewlekły stan ruin. Pracując w ścisłej współpracy z the Historic Monuments and Buildings Branch of the Department of the Environment, wnętrza zostały odnowione zgodnie z najwyższymi standardami, uznanymi przez szereg nagród, w tym nagrodę Civic Trust Award, Business Environmental Award i Royal Institute of Chartered Nagroda Surveyors for Building Restoration w 1993 roku. Oryginalny dziedziniec jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych centrów biznesowych i rzemieślniczych w Irlandii Północnej. Pole golfowe  zostało zbudowane w 1995 r. I otwarte w 1997 r. Jest ono wymienione w książce Johna Redmonda: "Ireland’s Finest Courses" jako jeden z 30 najlepszych w Irlandii i było gospodarzem trzech wydarzeń PGA EuroPro Tour i obecnie jest domem dla NI Opener w ramach European Challenge Tour.'
'Centrum Ogrodnicze zostało otwarte na początku 2014 r. W ogrodzie kuchennym zamku. Wiązało się to z przywróceniem imponujących, ale bardzo zniszczonych oryginalnych ścian i zajmowało powierzchnię dwóch akrów, przyciągając rocznie 150 000 odwiedzających.' W Creative Gardens możecie kupić rzecz jasna wyszukane rośliny nie tylko popularne dla środowiska wyspy. Tutaj udekorujecie też swoje domowe wnętrza i ogród, a także zjecie pyszny lunch i wypijecie wyborną kawę. Poza tym co rok organizowane jest w Centrum z okazji Bank Holiday wydarzenie: 'Cancer Found for Children', na którym oprócz zbiórki pieniędzy można miło spędzić czas z rodziną, korzystając z darmowych atrakcji, m.in. malowanie twarzy dziecka, czy darmowa przekąska.W tym roku event ma miejsce w ten weekend - 26-27 of May.
'Rozwój Courtyard obejmuje 30 000 m² ekskluzywnych urządzeń z elastycznymi konfiguracjami, aby spełnić indywidualne wymagania. Przyciągnęli oni szeroką gamę firm, zarówno z Irlandii Północnej, jak i innych krajów, a od otwarcia zyskały pełne obłożenie. Najemcami są projektanci, fotografowie, inżynierowie, instytucje finansowe i edukacyjne, praktycy zdrowia i urody, architekci i główne biura firmy. Niewątpliwie zaletą pięknie odrestaurowanego Osiedla Galgorm, jest stworzenie korzystnego dla obu stron udogodnienia biznesowego, handlowego, wypoczynkowego i turystycznego, z lokalnym wsparciem i globalnym urokiem.'


Na koniec obowiązkowo muszę Wam napisać, że znaleźliśmy tu w lesie Zamku Galgorm niesamowitą ścieżkę. Fairy trail to szlak wróżek. Oczywiste jest, że przechodzą nią 'wybrani', w szczególności najmłodsi. Ale nie tylko~! My z mężem pokusiliśmy się o spacer i chętnie tu powrócimy z synkiem, gdy tylko nie będzie w szkole. Szlak wróżek wiedzie pomiędzy drzewami, paprociami, leśnymi jagodami i pajęczynami. Są tutaj ich domki, różne magiczne drzwiczki, tabliczki, kładki, itd. Najważniejsze, że jest też wiele miejsc których odwiedzenie wiąże się z pewnymi zadaniami, niekiedy trzeba być cicho, innym razem należy gdzieś wejść, a jeszcze innym razem schylić się. Wróżki w zamian gwarantują spełnienie życzenia, realizację marzeń, powodzenie w miłości, radość i uśmiech, no a przede wszystkim wiadomo - dobrą zabawę! Nudy nie ma i ten kto to wymyślił i przygotował musiał być wielkim optymistą.


19 komentarzy:

 1. Ale piękne miejsce :) aż chciałoby się je odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz wybrać się na wycieczkę do nas :)

   Usuń
 2. Ale piękne miejsce! Nie miałam o nim pojęcia! Super, ze mogłam o nim przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kolei mi bardzo fajnie pisze się o zabytkach, które mam 'pod nosem' :)

   Usuń
 3. Wow, imponujące miejsce! Bardzo lubię takie miejscówki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak :) Pamiętam, gdy poznawałam miasto w którym obecnie żyję i okolice, objechaliśmy wszystkie okoliczne wioski i miasteczka :) Coś w tym jest :)

   Usuń
 4. Piękne miejsce, bardzo podobają mi się zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, starałam się pokazać to połaczenie kamiennej budowli z naturą :)

   Usuń
 5. Z racji mojego miejsca pracy, oczami wyobraźni widze tam.....ślub :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie Madzia, dlatego też w ciągu ostatnich lat obiekt został dopracowany, 'dopieszczony' o pawilon Ivory :) I co ważniejsze widzę też odświeżenie całego zamku, a także pomysłowe rozwiązania dla dzieci :) Wszystko to cieszy ogromnie, tym bardziej, że dokładnie rok temu zastanawiałam się dlaczego ten obiekt nie poszedł mocno w tym kierunku :)

   Usuń
 6. cudne miejsce a to drzewo to jakaś magia :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślałam, że takie miejsca są tylko w filmach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te filmy powstają właśnie z wcześniejszych wizji takich miejsc :)

   Usuń
 8. Coś niesamowitego, uwielbiam tego typu miejsca :) a szlak wróżek wymiata!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko zazwyczaj ten szlak jest jednym wielkim 'bajorkiem' dopiero jak jest sucho - to nabiera idealnej formy do zabawy :)

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są m.in. wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics. Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Znajdziesz mnie tutaj

Copyright © 2017 weekendownik