sobota, czerwca 25, 2016 0

animatorka zabaw dla dzieci - ślub nasz wielki dzień


Jeśli mowa o gościach weselnych na moim ślubie, to bezwarunkowo widzę wśród nich dzieci naszych obecnych na ślubie bliskich. Nie ma znaczenia, czy podobnie jak my, Młoda Para posiada już swoje dziecko, a zaproszone rodziny z dziećmi są najbliższymi przyjaciółmi. Właściwie w naszym przypadku oczywiście taka opcja miała miejsce, gdyż my zdecydowaliśmy się na ślub zaprosić tylko najbliższe i te najważniejsze osoby dla naszej trójeczki. Co byłoby gdybyśmy nie mieli synka, a na naszym ślubie byliby obecni znajomi, i dalsi kuzyni, kuzynki, itd? Oczywiście zapraszając Ich, na zaproszeniu pojawiłby się wpis 'wraz z dziećmi', w przypadku jeśli takowe mają. To, czy goście wezmą ze sobą dziecko, to już Ich indywidualna sprawa, ale jeśli chodzi o dostosowanie się Pary Młodej do takiej sytuacji, gdy dzieci są obecne - na wczesno wieczorne godziny wesela należałoby pomyśleć o zatrudnieniu osoby, lub osób, które zajmą się najmłodszymi uczestnikami imprezy ślubnej. Właśnie do takiego rozwiązania najlepiej sprawdzają się animatorki zabaw dla dzieci. Na naszej uroczystości była w zasadzie jedna Pani, wraz ze swoją pomocnicą. Wcześniej planowana była nieco większa liczba dzieci, dlatego przewidziałam aż dwie Panie. Jeśli Wasz ślub jest na sporą liczbę gości, to już obowiązkowo należałoby zapewnić kilka animatorek i wyodrębnione miejsce do zabaw w lokalu. Dlatego też wybierając restaurację na wesele warto zwrócić uwagę na taką możliwość, aby dla dzieci znaleźć program i zapewnić Im niezbędną opiekę, oraz dać 'odsapnąć' rodzicom choćby na godzinkę, dwie. Oczywiście zanim do zabawy dojdzie, trzeba przewidzieć, że taki mały człowieczek też musi mieć swoje miejsce przy stole głównym i zjeść chociażby obiad przy swoich rodzicach. Zaraz później warto dzieci czymś zainteresować. Może to być taniec na parkiecie, zabawy w kąciku zabaw, czy malowanie twarzy, lub też spacer i puszczanie baniek mydlanych w okolicznym parku, lub ogródku restauracyjnym. Zawsze pod okiem doświadczonej opiekunki.Zestaw do kolorowania idealnie sprawdzi się na ślubie wówczas, gdy dla dzieci przygotowano kącik zabaw i stolik. Bardzo popularne są kredki i wszelkie grafiki (kolorowanki) o tematyce ślubnej. Dzieci bardzo ucieszą się z takiego kolorowego prezentu w postaci pakietu do kolorowania, a w większym gronie chętnie będą razem się bawiły.Jeśli Wasz ślub odbywa się w bardzo ciepłej porze roku, a na imprezie jest sporo malutkich gości, to naprawdę warto przenieść wesele na świeże powietrze. Idealnie byłoby zrobić piknik, bądź po prostu zorganizować taką zabawę tylko dla dzieci. Może to być puszczanie baniek, lub coś bardzo ciekawego - skakanie w dmuchanym pałacu. To też jedna z zabawniejszych form zabawy weselnej. 


Wesele, to też idealny moment, aby zaprosić animatorkę, która także oprócz organizacji zabawy dla dzieci potrafi malować twarze. Dzieci uwielbiają taką rozrywkę, w chwilach wolnych pomiędzy jedzeniem słodkości, skakaniem na parkiecie, bądź rysowaniem chętnie zamienią się w księżniczkę, czy kotka. Jak widzicie jest całkiem sporo możliwości zajęcia najmłodszych gości podczas zabawy weselnej, dlatego tym bardziej warto, aby dzieci urozmaiciły Wasz ślub nie tylko do sypania kwiatków, czy niesienia obrączek. Koszt zatrudnienia dwóch animatorek 1-2 godziny - 200-300 zł.


Zapraszam na cykl ślub nasz wielki dzień

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są m.in. wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics. Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Znajdziesz mnie tutaj

Copyright © 2017 weekendownik