poniedziałek, czerwca 26, 2017 4

party urodzinowe Alexandra w Papugarni w Bydgoszczy

Czterolatek Alexander, nasz synek, obchodził w czerwcu swoje urodzinki w Polsce. Początkowo miałam w planie zorganizować party w pewnym klubie, jednak wszystko wyszło bardzo spontanicznie i ostatecznie zrobiliśmy je w Papugarni w Bydgoszczy. Miejsce to bardzo nam się spodobało, choćby z tego powodu, że nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji być w takim obiekcie pełnym ptaków. Salka okolicznościowa udostępniana przez Papugarnię pełni idealne funkcje na różne, także większe imprezy z możliwością samodzielnego zorganizowania całości. O to właśnie nam chodziło, ponieważ na urodzinki miałam już przygotowane dekoracje, i wybrany tort, zależało mi głównie na dobrej zabawie Alka i Jego gości, oraz na tym, aby spełniło się jedno z marzeń mojego dziecka. Alexander lubi ptaki i z pewnością chciałby mieć jakiegokolwiek pupila, co na tę chwilę nie jest możliwe ze względu na nasz styl życia. Gdy zproponowałam Mu, że tam zrobimy Jego urodziny, był przeszczęśliwy, szczególnie, że bardzo chciał mieć tym razem urodzinki z polskimi przyjaciółmi w Polsce. W roku ubiegłym świętował razem z dziećmi w Północnej Irlandii. Teraz kiedy rozmawiamy o dniu w Papugarni, moje dziecko bardzo dużo opowiada o tej uroczystości i widać jak bardzo ta rozmowa jest pełna pozytywnych emocji.


Papugarnia w Bydgoszczy została otwarta na początku tego roku i już od jakiegoś czasu nosiliśmy się z zamiarem odwiedzin w tym miejscu, ale jakoś tak nie było okazji. Okzauje się, że jest to największe tego typu miejsce w Europie, które jest domem dla 80 różnych papug. Rzeczywiście ptaki te są dość różnorodne nie tylko w barwie upierzenia, ale też pod względem zachowania. Niektóre są olbrzymie, inne malutkie. Praktycznie wszystkie z nich są spokojne, choć sama natura papug jest dość zawadiacka. Pewnie wynika to z tego, że lubią się bawić i są bardzo mądre. Wyszukają dokładnie to, co je interesuje czyli w pierwszej kolejności błyskotki, gdyż jedzenia mają pod dostatkiem. Oczywiście papużki nie pogardzą też bakaliami, nasionkami i ziarenkami. Zazwyczaj wdzięcznie przysiadają i skubią jedzenie, które im podamy. Należy pamiętać, że papugi mają ostre pazurki i dziób, więc najlepiej samemu uważać, aby nie podrapały. Są na to pewne sposoby, o których opowie przyjazny personel pracujący w Papugarni. Osoby, które tutaj z ptakami przebywają wiedzą o ich życiu naprawdę wszystko, chętnie podpowiedzą jak się zachowywać 'w klatce', a także inne ciekawostki. Zanim wejdziecie przejdziecie też krótkie szkolenie na temat zachowania w tym miejscu. Oczywiście salka z ptakami to nietypowa 'klatka', bardzo duża, stworzona w specjalny sposób. Ptaki przebywają tutaj swobonie i to my jesteśmy gośćmi w ich świecie. Według mnie jeśli kochacie zwierzęta, można tu nawet się zrelaksować. Dzieci radują się przebywając z papugami, zresztą papugi są wesołymi zwierżątkami, chętnie przylatują i jedzą dzieciom z ręki. Niektóre papugi nie zadowalają się jedzeniem, i czasem 'pogrzebią' we włosach, lub przy uszach. Warto schować wszelkie kolczyki. Możecie zobaczyć co papuga wyszukała w moich włosach i później przez cały czas zdobyczą się zabawiała. Miłe i inteligentne zwierzątka.

Oczywiście oprócz wizyty w papugarni, na górze lokalu odbywało się party synka. Szczególnie miłe okazało się malowanie drewnianych papug farbkami przez Alexandra i Jego młodszych przyjaciół. Taka pamiątka z urodzin przypomni Im, o tej wizycie w czwarte urodziny Alka. Dodatkowo, był tort, śmietanowy z ulubionym motywem jubilata - Paw Patrol. Były tez prezenty, i zabawa z balonami, a tutaj musze dodać, że w salce jest przekolorowo i także tu papugi towarzyszą uczestnikom do samego końca (na fototapetach). Przy wyjściu można kupić ciekawe pamiątki związane ze światem zwierząt.4 komentarze:

 1. Ależ pięknie i kolorowo :) Koleżanki córki ostatnio zrobiły urodziny w takim "schronisku" dla zwierząt róznych, miały frajdę z karmienia ich i przejażdżki na kucykach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe :) Alexander uwielbia zoo i wszelkie miejsca pełne ptaków.

   Usuń
 2. Ależ świetnie miejsce na imprezkę urodzinową albo jakąś inną! Papugi prześliczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czułam się tam bardzo ezgzotycznie :) piękne papużki!

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są m.in. wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics. Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2017 weekendownik