sobota, lipca 22, 2017 2

weekendownik - Quadcopter RC Dickietoys


Tak naprawdę mój czterolatek jeszcze nie chodził, gdy już obsługiwał swój pierwszy sterowany na pilota samolot, który dostał od naszych przyjaciół. Jest chłopcem uwielbiającym wszelkie zabawy, jednak w elektronicznej obsłudze zdaje się być zaskakująco skupiony i ambitny. Nic więc dziwnego, że ostatnie Jego elektroniczne prezenty urodzinowe od bliskich okazały się być dla Niego wymarzonymi i raz dziennie przeznacza czas na sterowanie nimi. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o jednej z tych zabawek, a mianowicie o pierwszym dronie, a fachowo mówiąc o quadcopterze sterowanym na pilota. Jest to nie tylko dla Alexandra pierwsza przygoda z takim sprzętem, ale także dla nas, ponieważ nigdy wcześniej nie obsługiwaliśmy tego typu zabawek. Dlatego dzisiaj w duże szczegóły odnośnie dokładnych możliwości tego sprzętu wchodzić nie będę, Wyczytałam, że nasz model jest na całkiem wysokim poziomie pod względem ogółu możliwości. Spójrzmy na produkt z perspektywy nauki obsługi i sterowania takiego kwadcoptera przez kilkulatka i przeciętnie ogarniającego elektronikę rodzica.
Przede wszystkim jako pierwsze narzuca nam się samo użytkowanie, głównie do 30 metrów od sterownika, a także na wolnej przestrzeni kiedy towarzyszy nam zwykle mnóstwo emocji. Od trzech tygodni każdego dnia bawimy się tym dronem około 30 minut (sam ciągły lot to 8 minut). Jest to czas na jaki możemy sobie pozwolić  po 40 minutowym ładowaniu tego sprzętu za pomocą kabla usb. Osobiście uważam, że takie ładowanie to idealne rozwiązanie dla tego typu zabawek, mamy dość wszelkiej elektroniki sterowanej na baterie! Tak naprawdę drona nie powinno obsługiwać dziecko poniżej trzeciego roku życia a dziecko do lat ośmiu musi być pod stałym nadzorem rodzica podczas sterowania i zabawy w pobliżu quadcoptera.Ten dron wygląda bardzo estetycznie i delikatnie, jednakże wiadomo jest to sprzęt o sporej mocy, która mogłaby spowodować nieprzyjemności w przypadku kontaktu ze skórą, czy włosami człowieka. Sam dron jest lekki (13,5 cm) i dzięki temu w czasie upadku, spada bez żadnego szwanku, w pewnym sensie odbijając się jak piłka. To sprawia mylne wrażenie, że bardziej powinniśmy uważać na sam sprzęt niż na otoczenie. Tak więc moi drodzy uważajmy w czasie wesołej zabawy, bo takiej dostarcza nam Quadcopter Dickietoys. Ten niewielki i cichutki dron może wykonać niesamowite manewry przy pomocy 4 knałowego pilota zdalnego sterowania 2,4 GHz. Posiada światło i czujnik żyroskowpowy i właśnie dlatego wydaje się on być idealną zabawką do wykonania wielu ciekawych trików.2 komentarze:

Dziękuję za Twój komentarz :)

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są m.in. wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics. Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2017 weekendownik